کارسوق ایده پردازی در مهندسی ژنتیک

مهندسی ژنتیک

این دوره از کارسوق مهندسی ژنتیک با هدف افزایش اطلاعات، پرورش خلاقیت، روحیه پژوهشگری و ایده پردازی و همچنین آشنایی و توجه به جنبه‌های علمی در ایده پردازی، شامل سه مرحله می‌باشد. در مرحله اول، دانش آموزان با مطالعه منابع مطالعاتی بارگذاری شده در پایین همین صفحه ( تحت عنوان درسنامه اول، دوم، و سوم)، آمادگی لازم برای مشارکت در آزمون تستی مجازی را کسب می‌کنند. شرکت در آزمون به صورت انفرادی بوده ولی نمره گروه که ملاک پذیرش و ورود به مرحله پیشرفته است، از میانگین نمرات اعضای گروه به دست می‌آید. لازم به ذکر است 80% سوالات آزمون مرحله اول بر مبنای محتواهای بارگذاری شده در سایت و 20% سوالات آزمون خارج از منابع و بر پایه اطلاعات دانش آموزان در حوزه زیست فناوری  می‌باشد.

در مرحله آموزش پیشرفته، گروه‌های برگزیده مرحله اول، با توجه به محتوای آموزشی دوره مقدماتی و همچنین با مشارکت در کارگاه‌های آموزشی و وبینارهای مجازی، می‌توانند در قالب گروه‌های 2 تا 3 نفره خود، با تمرکز بر یک ایده زیست فناورانه، به مطالعه کاربردهای آن، امکان سنجی و ابعاد اقتصادی پیاده سازی ایده خود بپردازند. در پایان این مرحله گروه‌های شرکت کننده، نتیجه مطالعات خود را در قالب تعریف شده، ارسال می‌نمایند. این آثار به صورت غیرحضوری داوری خواهند شد و طرح های برتر برای ورود به مرحله سوم انتخاب می‌گردند.

در مرحله سوم، برگزیدگان مرحله قبل برای ارائه شفاهی ایده‌های خود و داوری آن‌ها به جلسه مجازی دفاع از طرح و ایده دعوت می‌شوند. ایده‌های برتر در این مرحله انتخاب و از آنان تقدیر به عمل خواهد آمد. همچنین علاوه بر اعضای گروه‌ها، از مدارس برتر و رابطین پژوهشی برتر نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

دریافت فایل pdf: درسنامه اول(آشنایی مقدماتی با زیست فناوری و مهندسی ژنتیک)

دریافت فایل pdf: درسنامه دوم (سلول )

دریافت فایل pdf: درسنامه سوم (مولکول های زیستی)

 

اشتراک گذاری:

43 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید