شروع ثبت نام پنجمین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک

به اطلاع میرساند پنجمین دوره کارسوق مهندسی ژنتیک با همکاری مشترک ستاد توسعه زیست فناوری و سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در سال تحصیلی 1401-1400 برای دانش آموزان تمامی پایه های دوره اول متوسطه مدارس سمپاد برگزار می­گردد. این دوره از کارسوق شامل سه مرحله زیر است:

  • آموزش مقدماتی
  • آموزش تخصصی و ایده پردازی
  • اجرای طرحهای مروری و پژوهشی

دانش آموزان شرکت کننده پس از ثبت نام و مطالعه درسنامه های معرفی شده روی وبسایت کارسوق، به صورت مجازی در آزمون علمی شرکت کرده و در صورت قبولی وارد مراحل آموزش تخصصی و ایده پردازی می­شوند. در مرحله نهایی ایده­ هایی که مورد تایید کمیته علمی کارسوق قرار گیرند برای اجرا وارد مرحله اجرایی می شوند. در پایان طی مراسمی در شهریور 1401 ضمن معرفی طرحهای برگزیده، از دانش آموزان، مدارس و معلم های برگزیده تقدیر به عمل خواهد آمد.

شرکت دانش آموزان در این کارسوق تنها از طریق ثبت نام رابطین پژوهشی مدارس در سایت کارسوق به آدرس http://karsoogh.stbioclub.ir/ امکانپذیر است. برای این منظور رابطین محترم پژوهشی می­توانند از روز شنبه 1400/08/29 به سایت فوق مراجعه کرده و پس از ثبت نام خود در سایت، لیست دانش آموزان علاقه ­مند مرکز آموزشی خود را در قالب گروههای 3 یا 4 نفره ثبت نمایند. مهلت ثبت نام تا تاریخ 1400/10/15 است. ضمنا شیوه نامه “پنجمین کارسوق مهندسی ژنتیک” به زودی به مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور ارسال خواهد گردید.

تبصره: ضمن قدردانی از حضور پر رنگ دانش آموزان و رابطین پژوهشی مدارس استعدادهای درخشان در کارسوق “ایده پردازی در مهندسی ژنتیک” که در بهار و تابستان 1400 برگزار گردید، از پذیرش دانش آموزانی که توانستند آزمون علمی آن کارسوق را با موفقیت پشت سر بگذارند و به مرحله آموزش تخصصی راه یافتند، معذوریم تا فرصت آموزش تخصصی در این حوزه در اختیار سایر دانش آموزان قرار گیرد. بدیهی است برای دانش آموزانی که در مردادماه 1400 موفق به ورود به مرحله دوم کارسوق ایده‌پردازی نشدند، ثبت نام در “پنجمین کارسوق مهندسی ژنتیک” بلامانع است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید