جشنواره ملی دانش‌آموزی “زنگ هشدار کرونا” به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

جشنواره ملی دانش‌آموزی “زنگ هشدار کرونا” به همت “کانون پرتاب”، “اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران” و “سازمان دانش‌آموزی کل کشور” به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.
همه‌گیری ویروس کرونا و تاثیر آن بر نظام آموزشی و فعالیت‌های تفریحی در دوران شیوع این بیماری، کودکان و نوجوانان را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است. تعطیلی فضاهای آموزشی و اماکن تفریحی و در عین حال نبود برنامه‌ها، زیرساخت‌ها و امکانات جایگزین برای آنها معضلات متعدد و چندگانه‌ای را برای این قشر گسترده و مهم کشور پدید آورده است. در کنار مشکلاتی که شیوع این ویروس به‌ویژه برای نسل کودک و نوجوان کشور ایجاد کرده است، صحنه‌های روشن و زیبایی نیز در پرتو همدلی و مهربانی آحاد مختلف کشور شکل‌گرفته است که بی‌تردید کودکان و نوجوانان نیز نقش پررنگی در این خصوص ایفا نموده‌اند.
هدف از برگزاری جشنواره، تقویت توان خلاقیت، حل مسئله و همچنین حس مسئولیت شناسی و مسئولیت‌پذیری در کودکان و نوجوانان در مواجهه با چالش‌های بزرگ است و در این مسیر از ایده‌های خلاقانه و کارآفرینانه دانش‌آموزی حمایت می‌شود.
این جشنواره با همراهی نهادهای علمی، آموزشی و فرهنگی در سطح ملی، ویژه دانش آموزان 7 تا 18 سال و در 4 محور آزمایشگاه ایده، جوانه‌های جهادگر، کرونای رنگی و کرونامند طراحی‌شده است. به‌علاوه یک محور ویژه فعالین حوزه دانش‌آموزی، با عنوان گوش بزنگ در نظر گرفته‌شده است.
در محور آزمایشگاه ایده هدف، پرورش مهارت حل مسئله و برجسته‌سازی راهکارهای خلاقانه و عملیاتی، در خصوص حل چالش‌های مطرح‌شده توسط دانش آموزان است. دانش‌آموزان طرح‌های خود را در قالب ویدئوهای 3 دقیقه‌ای برای دبیرخانه جشنواره ارسال می‌کنند و پس از داوری اولیه، گروه‌های منتخب در قالب یک برنامه تلویزیونی از ایده‌های خود دفاع می‌کنند.
محور جوانه‌های جهادگر مرتبط با فعالیت‌های داوطلبانه‌ای دانش آموزان در روزهای شــیوع ویروس کرونا است. دانش آموزان می‌توانند ویدئویی از فعالیت‌هایشان ازجمله کمک‌رسانی‌های بهداشتی به مردم، خدمت‌رسانی به محرومین، کمک به دانش آموزان نیازمند در حوزه‌های آموزشی و پرورشی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای عموم مـردم و…، تهیه کنند. کلیپ‌های برگزیده ارســالی پس از داوری در فضای مجازی و خبرگزاری‌ها منتشر می‌شوند و به سه کلیپ برتر جوایز نقدی، غیر نقدی و گواهینامه‌های معتبر اهدا خواهد شد.
در کرونای رنگی کودکان و نوجوانان می‌توانند طرح‌ها و ایده‌ها با موضوع کرونا را در بخش‌های داستان‌پردازی، کلیپ، عکس، کاریکاتور، انیمیشن، موشن گرافی و پادکست به دبیرخانه رویداد ارسال کنند.
مسئله کرونا به‌عنوان چالش حال حاضر دنیا، زمینه مناسبی برای ارائه مطالعات و تحقیقات است. به همین منظور نوجوانان دوره اول و دوم متوسطه می‌توانند مطالعات و دستاوردهای علمی خود را در قالب مقاله‌های علمی در خصوص محورهای مطرح‌شده، به دبیرخانه رویداد ارسال کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ارسال آثار به سایت جشنواره به آدرس Www.Zangecorona.Com مراجعه کنید همچنین می‌توانید اخبار مربوط به جشنواره را از طریق صفحات مجازی به آدرس @Zangecorona دنبال کنید.

جهت دریافت پوستر جشنواره کلیک نمایید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید